Зараз вже далеко не перший місяць війни, воєнний стан продовжується, а військові зобов’язані стояти на захисті та боронити нашу державу.
На сьогоднішній день нараховується безліч військових, які захищають Україну протягом всього часу ведення війни, а також є ті, яких щойно мобілізували.
І в одному і в іншому випадку може трапитися те, що військовий більш не може продовжувати несення військової служби у зв’язку з погіршенням свого стану здоров’я. Крім того, трапляються випадку, коли військовому необхідну продовжити несення військової служби в іншій військовій частині, або підрозділі у зв’язку з сімейними обставинами.
Як показує практика дуже багато військових задаються питанням переведення до іншої військової частини.
Порядок переміщення військовослужбовців регулюється Положенням про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України, затвердженого Указом Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153/2008.
На юридичному досвіді нашого АО «Кушнеренко та партнери» перевірено, що найбільш поширеними підставами для переведення військовослужбовців є:
- За станом здоров’я.
- За сімейними обставинами.
Власне зі своєї практики, можемо сказати, що підстава переведення військовослужбовця за станом здоров’я є більш ефективною та працюючою на сьогодні.
Що ж стосується підстави переведення за сімейними обставинами, то можна сказати що вона працює 50/50 та потребує значного збору документів та доказів в обґрунтування вказаної підстави.
Саме ж переведення військовослужбовців здійснюється за поданням відповідного рапорту та відповідних довідок, які й підтверджують підстави такого переведення.
Довідками, які підтверджують підстави переведення можуть бути:
— постанова ВЛК про неможливість проходження військової служби;
— довідки щодо медичного стану чоловіка(дружини);
— довідки про непрацездатних батьків військовослужбовця, дружини(чоловіка), братів, сестер які перебувають на утриманні даної особи;
— довідки про неповнолітніх дітей, повнолітніх дітей-учнів(студентів) денної форми навчання, що перебувають на утриманні військовослужбовця,
— довідки про наявність у дітей встановленого факту інвалідності І або ІІ групи, тощо.
Також обов’язково у військовослужбовця повинно бути відношення від тієї військової частини, в яку він планує перевестися. Відношенням є письмовий документ, який видається командиром військового формування, до якого військовослужбовець має бажання бути переміщеним для подальшого проходження військової служби, в якому відповідний командир підтверджує наявність вакантної посади, що відповідає військово-обліковій спеціальності військовослужбовця, та висловлює свою позицію, що він не заперечує, аби відповідний військовослужбовець був переміщений до ввіреної йому військової частини.
До того ж трапляються випадки, коли на Ваш рапорт про переведення не реагують та не надають відповіді, в такому випадку Ви можете звернутися з відповідною скаргою до Міністерства оборони України, до Генерального штабу Збройних сил України, а також до Військової служби правопорядку ЗСУ.
Тому, якщо у Вас з’явилися підстави для переведення до іншої військової частини, чи підрозділу чи залишилися відповіді по вказаному питанню звертайтеся в АО «Кушнеренко та партнери», яке надасть Вам ґрунтовну консультацію, підготує всі необхідні документи для отримання Вами позитивного результату.