eugen.kushnerenko@gmail.com
Украина, г. Чернигов, ул. Коцюбинского, 49/а, оф. 210

Мы в соцсетях:

Моя практикаСтатьиНадання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на період воєнного стану

03.06.2022

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України відносно особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану», яким спростила процедуру надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності на період введення воєнного стану.

Даним документом були внесені зміни до типового договору оренди землі, відносно спрощена процедура надання земельних ділянок державної, комунальної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на період введення воєнного стану в Україні без ведення земельних торгів.

До того ж підприємства, яким надаватимуть ділянки, визначатимуться спільним рішенням двох обласних військових адміністрацій, тобто з території, якої переміщуються виробничі потужності та на територію якої переміщуються.

Також внесені зміни щодо цільового призначення земельних ділянок, що передаються в оренду. Тобто, якщо до внесення змін цільовим призначенням було ведення товарного с/г виробництва, фермерського господарства, особистого селянського господарства, садівництва, городництва, то зараз цільовим призначенням є ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

При цьому формування ділянки здійснюється на підставі розробленої технічної документації із землеустрою щодо інвентаризації земель без державної реєстрації та присвоєння їй кадастрового номера. Так як до внесення змін було те, що ділянка може бути об’єктом цивільних прав лише після державної реєстрації та присвоєння їй кадастрового номера, на підставі розробленої документації із землеустрою.

Також форму договору оренди землі змінено з письмової на електронну.

Важливим є те що, раніше істотною умовою договору оренди було наявність кадастрового номера, зараз же він вказується лише у разі його наявності.

До того ж до внесення змін нормативна грошова оцінка земельної ділянки визначалася на конкретну земельну ділянку. На даний момент вона визначається від середньої нормативно грошової оцінки одиниці, площі ріллі по області.

Також розмір орендної плати змінено. Так розмір орендної плати не може перевищувати 8% від нормативно грошової оцінки земельної ділянки, що до внесення змін міг перевищувати 12 % від нормативно грошової оцінки земельної ділянки.

Строк оренди земельної ділянки встановлений до одного року, замість раніше від 7 до 50 років.

До того ж спрощено процедуру підписання даного договору. Якщо раніше сторони повинні власноручно поставити підпис, то зараз договір можна засвідчити кваліфікованим електронним підписом. При цьому внесеними змінами зазначається, що договір оренди землі не може бути поновлений, укладений на новий строк та припиняється з закінченням строку, на який цей договір було укладено.

Отже Закон «Про внесення змін в деякі законодавчі акти України відносно особливостей регулювання земельних відносин в умовах воєнного стану» значно спростив процедуру укладення договору оренди земельних ділянок та надав більш можливостей укладення даного договору в період воєнного стану.