eugen.kushnerenko@gmail.com
Украина, г. Чернигов, ул. Коцюбинского, 49/а, оф. 210

Мы в соцсетях:

Моя практикаСтатьиРеєстрація дитини, народженої за кордоном: що потрібно знати.

22.06.2022

Вторгнення росії в Україну змусило багато українців покинути Батьківщину та поїхати за кордон. Не виключенням стали й вагітні жінки, яким довелося народжувати за межами України. Проте діти, народжені за кордоном, мають бути зареєстровані згідно чинного законодавства.

Державну реєстрацію актів цивільного стану громадян України, які у зв’язку з воєнними діями, чи з інших підстав тимчасово проживають або перебувають за межами України, проводять дипломатичні представництва і консульські установи України.

До того ж важливо, що державна реєстрація народження дитини проводиться безкоштовно, без стягнення консульського збору.

Консул проводить реєстрацію новонародженої дитини після подання батьками відповідної заяви, яку останні зобов’язані подати невідкладно, не пізніше одного місяця з дня народження дитини.

Однак, якщо малюк народився під час перебування матері на морському, річковому, повітряному судні, або ж у потягу чи іншому транспортному засобі, то реєстрація народження провадиться у найближчій консульській установі.

Документи, які потрібні для реєстрації дитини:

— Документ із закладу охорони здоров’я (медичного закладу), де народилася дитина.

— Документи, що посвідчують особи батьків (одного з батьків). При цьому, якщо документ, який посвідчує особу одного з батьків, з поважних причин не може бути пред’явлений, то відомості про другого з батьків зазначаються на підставі свідоцтва про шлюб. Дані про громадянство та національність в актовому записі не заповнюються.

—  Документ, який є підставою внесення відомостей про батька. Це може бути:

1) свідоцтво про шлюб,

2) заява матері;

3) заява батька про визнання батьківства;

4) спільна заява матері та батька дитини, у випадку коли батьки не перебувають у зареєстрованому шлюбі;

5) спільна заява матері та її чоловіка про невизнання чоловіка батьком дитини;

6) спільна заява батька дитини та чоловіка, який перебуває у шлюбі з матір’ю дитини.

До того ж, якщо з поважних причин, у випадку хвороби чи смерті, батьки не можуть зареєструвати новонароджену дитину, реєстрація може проводитись за заявою інших осіб: родичів, або уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, у якому народилася дитина, або в якому на цей час вона перебуває.

Також Вам може бути відмовлено у проведенні державної реєстрації народження у випадку, якщо відсутній документ закладу охорони здоров’я, що підтверджує факт народження.

В такому випадку Ви можете звернутися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.

Наше АО «Кушнеренко та партнери», навіть віддалено турбується за своїх співгромадян та надає консультацію та допомогу в даному питанні.