eugen.kushnerenko@gmail.com
Украина, г. Чернигов, ул. Коцюбинского, 49/а, оф. 210

Мы в соцсетях:

Моя практикаСтатьиСтатус безробітного в умовах воєнного стану.

24.06.2022

Внаслідок вторгнення РФ багато хто залишився без роботи. Напевно кожен третій зараз є безробітним та без доходів.

Навіть в умовах воєнного стану держава не відбирає можливості отримати статус безробітного. Більш того, навіть надали змогу зареєструватися без відвідування державної служби зайнятості. Така можливість надана громадянам, які знаходяться в зоні активних бойових дій, а також тимчасово окупованих територій. Це можливо зробити за допомогою застосунку «Дія». Однак Вам все одно потрібно буде дочекатися поки працівники служби оброблять Вашу заявку та підтвердять статус.

Що змінилося у виплатах?

Розмір виплат, як і раніше, залежить від страхового стажу та заробітної плати, яку особа отримувала раніше. Якщо таких даних немає, то суму визначають на основі довідок про заробітну плату (грошове забезпечення, винагорода за цивільно-правовим договором), яку людині видав роботодавець, військовий комісаріат, де людина стояла на обліку, або військова частина, де людина проходила службу.

Згідно з нововведеннями, виплати можуть здійснюватися навіть без візиту до Центру зайнятості. Однак особа, що має статус безробітного, повинна виходити на зв’язок з працівником центру не рідше 1 разу на місяць.

Також варто зазначити, що законом про безробіття в умовах війни максимальний розмір виплат становить 1,5 мінімальні заробітні плати станом на 1 січня календарного року.

Обмеження у виплатах

21 червня 2022 року на засіданні Уряду було прийнято рішення обмежити виплати по безробіттю строком в 1 місяць. Вказане зумовлено тим, що в умовах війни держава не має змогу виплачувати допомогу по безробіттю тривалий час та такій кількості осіб.

Уряд вирішив залучати безробітних осіб, які не працевлаштовані протягом 30 днів, до суспільно-корисних робіт. Наразі роботи в країні вистачає, адже на територіях, де наразі немає активних бойових дій, йде розбір завалів, благоустрій, будівництво, тощо. В конкретному регіоні, обсяг та вид робіт буде визначати місцева влада.

Чи будуть такі роботи оплачуватися? – ТАК. Уряд вирішив, що кожній залученій до суспільно-корисних робіт особі буде виплачуватися мінімальна заробітна плата, встановлена законодавством.

Крім того, виплата по безробіттю припиняється для осіб, які перебувають за кордоном більше 30 днів. Це логічно, адже їх не можна залучити до суспільно-корисних робіт.

Таким чином, держава дещо обмежує права безробітних. Однак разом з тим, дає можливість заробляти кошти на життя.

У разі наявності питань, звертайтесь за консультацією до адвокатів АО «Кушнеренко та партнери».